Jdi na obsah Jdi na menu
 


A-tým povede dvojice Hynek-Razým

27. 3. 2008

A-tým povede dvojice Hynek-Razým

čtvrtek 27.3.2008 | Lucie Mužíková

A-tým povede dvojice Hynek-Razým Plzeňský Lasselsberger zná složení trenérské dvojice pro nadcházející extraligový ročník. "Od příští sezóny mužstvo povedou Pavel Hynek s Milanem Razýmem," uvedl prezident klubu Tomáš Král. Hynek vedl v uplynulé sezóně jako asistent tým Znojma, Razým působil v Plzni jako vedoucí sportovních tříd.
V článku najdete podrobné profily obou trenérů.

 
 

Pavel Hynek

K hokeji přivedl Pavla Hynka v šesti letec otec. Jako mladý začínal na ledě pražské Sparty, kde prošel všechny věkové kategorie od přípravky až do juniorů. Následovalo studium na FTVS UK obor trenérství a současně hrál druhou národní ligu za pražský ČLTK.

Pavel Hynek stojí na střídačce různých týmů již od dokončení fakulty, což znamená přibližně třinátiletou až čtrnáctiletou trenérskou praxi. Velkou část této úctyhodné porce strávil u kormidla Sparty, kde trénoval tamní mladíky. S juniorkou vyhrál Mistrovství republiky, posléze pracoval u "A" týmu Pražanů. Dvakrát ukořistili titul, jednou Hynek spolupracoval s Františkem Výborným a podruhé s Václavem Sýkorou. Absolvoval i další trenérské štace, jmenujme proto jednoroční kormidlování výběru Litvínova, Berouna a působivé vystoupení v Ústí nad Labem. Ambiciózního týmu se ujal s cílem probojovat se do extraligy. První rok zakončila něšťastná prohra v baráži s Českými Budějovicemi, druhý prohraný souboj se Vsetínem. V další sezóně se nedočkal přímého postupu mezi tuzemskou elitu, protože byl devět kol před koncem základní části od mužstva odvolán. Zatím poslední díl trenérské kariéry strávil v tomto ročníku na lavičce Znojemsých Orlů, kde působil jako asistent Václava Sýkory. Pavel Hynek pracoval i u reprezentačních výběrů české šestnáctky, osmnáctky a dvacítky.

Milan Razým

V plzeňském hokejovém světě není pojem Milan Razým nijak neznámý. Trenér působil dokonce i u "A" týmu v sezónách 2001/2002 společně s Richardem Fardou a Radkem Kampfem, to plzeňský tým po tragickém úvodu soutěže skončil na 4. místě po základní části, což je jeho nejlepší umístění v historii české ligy. V play-off nepřešla Keramika do semifinále přes Vítkovice (4:2 na zápasy). Následující sezónu rozjížděl se stajnými parťáky, ale v průběhu ročníku se jméno hlavního kouče Fardy zaměnilo za Karla Trachtu. V konečném sčítání tabulky zbylo na Plzeň pouze deváté místo celých šest bodů za osmým Znojmem.

Milan Razým v posledních letech sbírá úspěchy s plzeňskými nadějemi, když mladíci pod jeho taktovkou vyhráli dvakrát turnaj krajů, poslední dětskou olympiádu a jednou se radoval ze zisku prvního místa na Mistrovství ČR devátých tříd.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář