Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do budvar arény pro body !

21. 9. 2007
Do Budvar Arény pro body
Vojtěch Honzík, 15.9.2007
Plzeňský Lasselsberger má za sebou tolik očekávané úvodní kolo nového ročníku O2 extraligy. Ze zápasu s Vítkovicemi dokázali hokejisté ze západu Čech vydolovat dva bodíky, když sem jim povedlo smazat dvoubrankové vedení soupeře. Navíc Plzeňští prokázali silnější nervy při nájezdech. Nyní však zajíždějí k těžkému utkání na led Českých Budějovic. Jak se jim povede v Budvar Aréně, kde letos poprvé okusili hořkost porážky?

Mountfield touží po titulu

Po dvou semifinálových účastech asi nejde pomýšlet na nic jiného, než na finálovou příslušnost. To otevřeně avizuje jak představenstvo klubu, tak i sportovní manažer. Nejinak na tom je i trenér Jandač. Tabu pro něj dokonce není ani otázka titulu. "Já v tom realitu vidím. Kdybych ji neviděl, tak do sezony ani nejdu. V tom odpovídám každý rok stejně. Nemůžeme si klást nízké cíle, to je jasné," tvrdí odhodlaně kouč.

 

Hokejisté Čekých Budějovic však nevyhráli už šest utkání v řadě

Narozdíl od svého soupeře ze západu Čech, se Mountfieldu letní příprava příliš nevyvedla. Ze dvanácti utkání se tým, který pomýšlí na extraligový titul, radoval z výhry pouze pětkrát. Navíc své vystoupení na Mercure cupu, kde se postupně utkal s německými kluby Straubing Tigers a Nürnberg Ice Tigers a na závěr se švýcarským týmem Rapperswil-Jona Lakers, zakončil se skóre 6:12 a bez bodu na posledním místě.

 

Soupeři již na sebe narazili v poháru

Tabulka B letního Tipsport Huckey Cupu svedla oba soky na měření sil již v přípravě. Jak Plzeň, tak poté České Budějovice, dokázali svého soupeře porazit na svém domovském ledě. Oba kluby se přetahovaly o jediné postupové místo do semifinále. Nakonec válku vyhrál Mountfield, který byl úspěšnější jen díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů. Do finále se však přes Karlovy Vary nepropracoval.

 

Oba týmy dovedly svá úvodní utkání k samostatným nájezdům

České Budějovice rozehrály v Sazka Aréně vůbec první extraligový zápas nového ročníku hokejové extraligy. A nezačali vůbec špatně. V devatenácté minutě vedli na ledě pražské Slávie již 2:0, avšak Josef Beránek dokázal snížit ještě před první sirénou. Utkání nakonec skončilo remízou 3:3 a vše tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. V těch byl úspěšnější domácí tým a Mountfield se tak vracel domů "jen" s jedním bodem. Naopak Plzeň dokázala doma dvoubrankové manko dohnat a soupeře z Vítkovic porazit až v rozstřelu, kde hráčům Lasselsbergeru pomohl Jakub Šindel a penaltový mág Tomáš Vlasák.

Tomáš Vlasák byl sám se sebou nespokojený

Jedna z velikých posil do nového ročníku extraligy, Tomáš Vlasák byl se startem týmu do sezóny 2007/2008 spokojený, na svou osobu ale seslal kritiku. "Sám se sebou moc ne, šel jsem do toho až moc a vlastně udělal tu chybu v přesilové hře, po které padl vítkovický druhý gól. Naše lajna sehrála takové průměrné utkání, ale ostatní lajny to zvládli za nás," řekl.
Vše však týmu a fanouškům vynahradil při samostatných nájezdech.Jako už v přípravě, tak i v úvodním kole extraligy se postavil do středového kruhu jako exekutor. A byl opět úspěšný! "Věřil jsem v to, že utkání můžu rozhodnout. Konec dobrý, všechno dobré. Snažím si nepřipouštět to, že se o mně pořád píše, jak proměňuji nájezdy. Určitě přijde doba, kdy to tam padat nebude. Dokud to jde, jsem za to rád," dodal šikovný útočník.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář